Vanguard News Network
VNN Media
VNN Digital Library
VNN Reader Mail
VNN Broadcasts

Old February 28th, 2009 #1
bmwbiker
......................... .
 
bmwbiker's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Location: Split, Croatia
Posts: 2,357
Blog Entries: 3
Default News from Croatia

I m honored that i first opened this first Croatian thread in Croatian subforum!!



my small and proud country





__________________
Tomislav (Tom) Sunic is a Croatian author, former diplomat, and political theorist of the New Right.

In name of Christ.......fight against communist
 
Old February 28th, 2009 #2
BryanVP
Seńor Member
 
BryanVP's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 2,183
Blog Entries: 1
Default

Nice pics, especially the last one.

Slovenia, Croatia Prime Ministers make no progress on border row

MOKRICE, Slovenia, Feb 24 (Reuters) - The leaders of Slovenia and Croatia made no progress in their first meeting on Tuesday on a border dispute which has blocked Croatia's bid to join the European Union.

Slovenian Prime Minister Borut Pahor and his Croatian counterpart Ivo Sanader displayed cold courtesy and forced smiles and gave only brief statements after a one-hour meeting at a Slovenian golf resort.

They remained far apart on how to resolve the dispute, with EU member Slovenia embracing the European Commission's offer to mediate. Sanader cautiously welcomed the offer but said he preferred that the issue be handled by the International Court of Justice in The Hague.

"Slovenia will not lift its veto on Croatia's accession talks unless there is progress in resolving the border issue," said Pahor, whose centre-left coalition won a parliamentary election in September.

"This was a first meeting and that in itself is a step forward," he said, adding there would be more high-level meetings in the future but giving no details.

Slovenia vetoed 11 -- or roughly one third -- of negotiating areas in Zagreb's EU bid in December because of a dispute over small parts of their land and sea border that dates back to 1991 when the two quit communist Yugoslavia.

Most analysts believe Zagreb's aim to complete EU accession talks this year will fail unless a solution to the border row is found in the next few weeks.

NATO BID ALSO ON HOLD? Sanader, whose government has stepped up efforts on EU-required reforms in the past few months, said the dispute was a bilateral issue that should not be part of entry talks.

"We want to resolve the dispute as soon as possible, but it cannot be a condition for our EU talks. I think an international court is the best solution," he said.

Sanader said he wanted a joint Croat-Slovene expert commission on borders to meet once again.

The commission concluded work last month, saying it had agreed all but a 6 kilometre (4 miles) stretch of the land border, mostly on the northwestern Istrian peninsula. It said the sea border remained subject to dispute.

Slovenia, squeezed between Italy and Croatia, wants direct access to international waters in northern Adriatic. This would force Croatia to cede part of the waters it considers its own.

The European Commission has asked Nobel Peace Prize winner Marti Ahtissari, former Finnish president, to help mediate if both parties agreed to it.

The row has also complicated Croatia's NATO membership bid.

Slovenia ratified Croatia's NATO accession last week but a non-parliamentary nationalist group has demanded a referendum on the issue, saying Croatia should not be allowed to join the alliance because of the dispute.

http://www.kyivpost.com/world/36149
__________________
This lot over at VNN... We're not right-wing extremists. We're extremely right about everything.
 
Old February 28th, 2009 #3
bmwbiker
......................... .
 
bmwbiker's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Location: Split, Croatia
Posts: 2,357
Blog Entries: 3
Default

Serbian Bus Catches Fire in Lika, Croatia Nobody has been hurt when a Serbian bus caught fire in Lika. The cause of the fire is still being determined.



A bus with Serbian registration plates from Zrenjanin caught fire just before 5 am in “Korenicka Kapela”, in the Lika region of Croatia. The bus was travelling towards the south of Croatia.

As the Lika-Senj police department stated, none of the ten passenger and two drivers were injured. They were taken care of in a nearby restaurant in Korenica.

The cause of the fire is being determined by a investigation at the scene.

Traffic was stopped whilst fire-fighters put out the fire, and flowed intermittently one direction at a time after 6:15am.
__________________
Tomislav (Tom) Sunic is a Croatian author, former diplomat, and political theorist of the New Right.

In name of Christ.......fight against communist
 
Old March 1st, 2009 #4
bmwbiker
......................... .
 
bmwbiker's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Location: Split, Croatia
Posts: 2,357
Blog Entries: 3
Default



Vatrogasci su na tržnici Dolac zatekli za Zagreb pomalo zabrinjavajući prizor - na sedam ili osam mjesta na glavnoj zagrebačkoj tržnici nepoznati je
Čišćenje Dolca od neonacističkih grafitaPhoto Pixsell

počinitelj prilično očitih ideoloških stavova nacrtao nacističke i ustaške simbole.

Prvi su kukaste križeve i velika slova ''U'' zatekli prodavači na tržnici. Kako bi grafiti što prije bili uklonjeni, pozvani su vatrogasci.

Trgovci su također počeli brisati grafite, dok su vatrogasci priskočili u pomoć bojom za zidove. Pojavili su se i policajci kako bi izvršili očevid.

Navodno, simboli su se našli na zidovima i prozorima restorana, trgovina, bivšeg WC-a i ćevabdžinice. Uz kukaste križeve, tu su bile i fašističke parole i nekoliko ustaških U-ova.

__________________
Tomislav (Tom) Sunic is a Croatian author, former diplomat, and political theorist of the New Right.

In name of Christ.......fight against communist
 
Old March 1st, 2009 #5
A.P.H.
Junior Member
 
A.P.H.'s Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 139
Default

my thx goes to the VNN owners...
 
Old March 1st, 2009 #6
A.P.H.
Junior Member
 
A.P.H.'s Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 139
Default

Quote:
Originally Posted by bmwbiker View Post


Vatrogasci su na tržnici Dolac zatekli za Zagreb pomalo zabrinjavajući prizor - na sedam ili osam mjesta na glavnoj zagrebačkoj tržnici nepoznati je
Čišćenje Dolca od neonacističkih grafitaPhoto Pixsell

počinitelj prilično očitih ideoloških stavova nacrtao nacističke i ustaške simbole.

Prvi su kukaste križeve i velika slova ''U'' zatekli prodavači na tržnici. Kako bi grafiti što prije bili uklonjeni, pozvani su vatrogasci.

Trgovci su također počeli brisati grafite, dok su vatrogasci priskočili u pomoć bojom za zidove. Pojavili su se i policajci kako bi izvršili očevid.

Navodno, simboli su se našli na zidovima i prozorima restorana, trgovina, bivšeg WC-a i ćevabdžinice. Uz kukaste križeve, tu su bile i fašističke parole i nekoliko ustaških U-ova.

sta je ovo "dejstovanje" branikalda?
 
Old March 1st, 2009 #7
Ustasha no1
Junior Member
 
Ustasha no1's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Croatia
Posts: 7
Default

Pozdrav Braćo. Evo još jedan Hrvat,da malko "podebljam" članstvo.

P.S.- bmwbiker,Brate,hvala na pozivu

Za Dom
14/88
 
Old March 1st, 2009 #8
bmwbiker
......................... .
 
bmwbiker's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Location: Split, Croatia
Posts: 2,357
Blog Entries: 3
Default

Quote:
Originally Posted by A.P.H. View Post
sta je ovo "dejstovanje" branikalda?
skoro---pacijent pobjegao...dijagnoza upitna......
__________________
Tomislav (Tom) Sunic is a Croatian author, former diplomat, and political theorist of the New Right.

In name of Christ.......fight against communist
 
Old March 2nd, 2009 #9
bmwbiker
......................... .
 
bmwbiker's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Location: Split, Croatia
Posts: 2,357
Blog Entries: 3
Default

Quote:
Originally Posted by Ustasha no1 View Post
Pozdrav Braćo. Evo još jedan Hrvat,da malko "podebljam" članstvo.

P.S.- bmwbiker,Brate,hvala na pozivu

Za Dom
14/88
ha ha ha... legenda je došla!!!!!

Hvala tebi šta si došao...ti vrijediš za cijelu satniju...
Kao šta vidiš ovaj forum je dosta tehnički kvalitetan ali ono šta ga čini boljim od SF je ova divna sloboda izražavanja gdje možeš napisati: Nigger!!! ili Fuck all Niggers!!

Predobro..
Ljudi su nam dali podforum i na tome im zahvaljujem..

jedna dobra stvar: imate chat u ikoni u gornjemu redu (user CP, Blogs, Community) e u tome community je chat....odlična stvar..

Možete pisat blog...a ne ko na SF jebate moraš platit da bi napisa nešto radi čega možeš u zatvor...


pitao sam Varga da te skine s moderacije...bilo bi dobro da baciš nekoliko postova na engleskome, ali do 50 riječi

Nema pederskih moderatora koji djele infraction points za svaku pizdariju..
__________________
Tomislav (Tom) Sunic is a Croatian author, former diplomat, and political theorist of the New Right.

In name of Christ.......fight against communist
 
Old March 2nd, 2009 #10
bmwbiker
......................... .
 
bmwbiker's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Location: Split, Croatia
Posts: 2,357
Blog Entries: 3
Default

M. Rajčić: Ne postoje topnički dnevnici iz Oluje Ni tematski, ni strukturno, a ni sadržajno takvi dokumenti koje tužitelji nazivaju 'topničkim dnevnicima' ne postoje, tvrdi Rajčić.



Marko Rajčić, načelnik topništva Zapovjednoga područja Split u vrijeme ''Oluje'', a sada umirovljeni stožerni brigadir, trebao je biti svjedok obrane Ante Gotovine, ali je 'završio' kao svjedok tužiteljstva.

Razlog njegovog pozivanja u Haag u korist tužiteljstva bilo je da posvjedoči da je Gotovina gađanjem civilnih ciljeva proveo etničko čišćenje krajinskih Srba, no on je svjedočio suprotno.

'Topnički dnevnici ne postoje'


Ni tematski, ni strukturno, a ni sadržajno takvi dokumenti koje tužitelji nazivaju 'topničkim dnevnicima' ne postoje.

Marko Rajčić, umirovljeni stožerni brigadirNaime, u intervjuu za Večernji list Marko Rajčić je rekao da ne postoje topnički dnevnici na kojima inzistira Tribunal, nego da postoje planovi uporabe topništva u napadnim i obrambenim operacijama, koji sadrže zemljovide i tablice ciljeva, sve o postrojbama i zapovijedima o gađanju.

- Ni tematski, ni strukturno, a ni sadržajno takvi dokumenti koje tužitelji nazivaju 'topničkim dnevnicima' ne postoje - izjavio je Marko Rajčić, umirovljeni stožerni brigadir.

Marko Rajčić imao je pristup svim dokumentima iz ''Oluje'' jer ga je hrvatska Vlada 2008. godine angažirala da napravi izvješće o uporabi topništva u toj vojnoj akciji. Kaže kako ti dokumenti ne mogu dokazivati da je bilo neselektivnog ili prekomjernog gađanja civilnih ciljeva.

- Dokumenti koje sam analizirao nisu opterećenje generalima. Gađani su isključivo visokoisplativi vojni ciljevi. Strogo rangirani kao strateški, operativni i taktički. Strategijski su bili – Glavni štab vojske RSK, centar veza (PTT), repetitor na Promini. Operativni ciljevi bili su Zapovjedništvo 7. korpusa vojske RSK u vojarni 'Slavko Rodić', zapovjedništvo lakog protuzrakoplovnog puka, mješoviti topničko-raketni puk u vojarni Senjak, rezidencija i stan Milana Martića - izjavio je Marko Rajčić.

Granatiranje stana Milana Martića


Milan Martić
Prema Rajčićevom mišljenju, stan Milana Martića bio je cilj bez konkurencije jer je, kako kaže, ''vojno logično da je protivnički zapovjednik imperativan cilj''.

- Neutralizacijom Milana Martića dobiva se izrazita vojna prednost. Martić je sam priznao da su ga promašili za nekoliko ''santimetara''. Ipak je neutraliziran, jer je morao pobjeći u sklonište, a ne na svoje zapovjedno mjesto - kazao je Rajčić.

Umirovljeni bojnik osvrnuo se i na izvještaje nizozemskog vojnog stručnjaka Harryja Koningsa koji je rekao da je Hrvatska vojska morala gađati ciljeve isključivo pametnim bombama i avijacijom. Za Nizozemca je Rajačić rekao da u HV-u ne bi bio ni dodavač granata.

- Da smo gađali avijacijom, srušili bismo sve okolne zgrade, ovako smo sa 26 kilometara precizno topovima od 130 mm gađali štab i rezidenciju. I pri tome smo utrošili desetak puta manje granata od dopuštenih standarda NATO-a i JNA. VBR-e smo rabili samo ujutro u vrijeme policijskog sata u Kninu, a vatru smo korigirali pomoću bespilotnih letjelica - objasnio je Rajčić.
__________________
Tomislav (Tom) Sunic is a Croatian author, former diplomat, and political theorist of the New Right.

In name of Christ.......fight against communist
 
Old March 2nd, 2009 #11
Dale VanderMeer
Your Pro-White Neighbor...
 
Dale VanderMeer's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Somewhere On Your Block Or Road...
Posts: 4,353
Blog Entries: 9
Cool

A gift to my Croatian brothers and sisters:
 
Old March 2nd, 2009 #12
A.P.H.
Junior Member
 
A.P.H.'s Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 139
Default

Quote:
Originally Posted by Ustasha no1 View Post
Pozdrav Braćo. Evo još jedan Hrvat,da malko "podebljam" članstvo.

P.S.- bmwbiker,Brate,hvala na pozivu

Za Dom
14/88
pozdrav legendo,

steta sto su te na sf-u brzo eliminirali, ali eto mozes biti ponosan sto bil prvi zrtvenik, a mi smo te kasnije sliedili...

BH!HH!zd>S
 
Old March 2nd, 2009 #13
Ustasha no1
Junior Member
 
Ustasha no1's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Croatia
Posts: 7
Default

Hehehe,vidi,vidi....stvarno--nema moderacije

Na SF-u me moderiraju već godinu i nešto dana,pa mi je ovo mali šok za sistem.

Hvala Brate!!
 
Old March 2nd, 2009 #14
Ustasha no1
Junior Member
 
Ustasha no1's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Croatia
Posts: 7
Default

Quote:
Originally Posted by A.P.H. View Post
pozdrav legendo,

steta sto su te na sf-u brzo eliminirali, ali eto mozes biti ponosan sto bil prvi zrtvenik, a mi smo te kasnije sliedili...

BH!HH!zd>S
Pozdrav Brate,

mali ispravak--na SF-u me maltretiraju,ali eliminirao sam ja četničke snove o tome da,kako njihov moderator Omarska reče,"nikad ne će biti SF Hrvatska".

Vidiš,sad SF Hrvatska sjaji,a Omarska negdje liječi živce i više nije moderator,lol.

Ako hoćemo se izrazit narodski--ispizdija sam ga do bola. Moderacija je sve šta imaju. Pa neka im je.

P.S.- još sam u čudu,sad ću kliknit i.....vidi se odma moja poruka.
@bmwbiker-Brate,ludilo.Thx
 
Old March 2nd, 2009 #15
Ustasha no1
Junior Member
 
Ustasha no1's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Croatia
Posts: 7
Default

Quote:
Originally Posted by Dale VanderMeer View Post
A gift to my Croatian brothers and sisters:

Thank You for this sign of recognition. I'm from HOS so this sign is in my heart. Deep.

Respect!

14/88
 
Old March 2nd, 2009 #16
A.P.H.
Junior Member
 
A.P.H.'s Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 139
Default

Quote:
Originally Posted by Ustasha no1 View Post
Pozdrav Brate,

mali ispravak--na SF-u me maltretiraju,ali eliminirao sam ja četničke snove o tome da,kako njihov moderator Omarska reče,"nikad ne će biti SF Hrvatska".

Vidiš,sad SF Hrvatska sjaji,a Omarska negdje liječi živce i više nije moderator,lol.

Ako hoćemo se izrazit narodski--ispizdija sam ga do bola. Moderacija je sve šta imaju. Pa neka im je.

P.S.- još sam u čudu,sad ću kliknit i.....vidi se odma moja poruka.
@bmwbiker-Brate,ludilo.Thx
znam, ali je steta bila sto si bil sikaniran od cetnickih sovinista, te tako postal neaktivan, bas kad sam se ja reaktiviral (nakon stanke od nekih 2 godine), a takoder je tada doslo dosta novih i dobrih clanova poput kamerada batteringa; nazalost, jer smatram da si pridonjeo dosta svojim pisanjem...

ali te razumijem, meni je takoder puk'o film nakon "cistke" u prosincu, kad smo dobivali banane sakom i kapom...
 
Old March 2nd, 2009 #17
ESESVEGE
Registered User
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 1
Default

Kad me zvaše ja se pojavih... Za dom spremni braćo
 
Old March 2nd, 2009 #18
bmwbiker
......................... .
 
bmwbiker's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Location: Split, Croatia
Posts: 2,357
Blog Entries: 3
Default

Quote:
Originally Posted by A.P.H. View Post
znam, ali je steta bila sto si bil sikaniran od cetnickih sovinista, te tako postal neaktivan, bas kad sam se ja reaktiviral (nakon stanke od nekih 2 godine), a takoder je tada doslo dosta novih i dobrih clanova poput kamerada batteringa; nazalost, jer smatram da si pridonjeo dosta svojim pisanjem...

ali te razumijem, meni je takoder puk'o film nakon "cistke" u prosincu, kad smo dobivali banane sakom i kapom...

nadam se da vam se forum sviđa i da možete opet uživati prave blagodati jednog normalnog istinskog nacističkog foruma

upoznat ćete ovdije dobre face..OK likove. a možete se i svađat s židovima i razno raznim debilima koji su u otvorenoj sekciji...obavezno isprobajte chat..odličan je

Još jedna stvar...na ovome forumu ima pičke ko salate, jebote na SF znam 3 pičke..jedna je definela četnička čistačica puški (prije pištolja) i jedna nedavno sam je upoznao a nju je kokošio Smokey....i neka baba od 100 godina
__________________
Tomislav (Tom) Sunic is a Croatian author, former diplomat, and political theorist of the New Right.

In name of Christ.......fight against communist
 
Old March 2nd, 2009 #19
bmwbiker
......................... .
 
bmwbiker's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Location: Split, Croatia
Posts: 2,357
Blog Entries: 3
Default

Quote:
Originally Posted by Ustasha no1 View Post
Pozdrav Brate,

mali ispravak--na SF-u me maltretiraju,ali eliminirao sam ja četničke snove o tome da,kako njihov moderator Omarska reče,"nikad ne će biti SF Hrvatska".

Vidiš,sad SF Hrvatska sjaji,a Omarska negdje liječi živce i više nije moderator,lol.

Ako hoćemo se izrazit narodski--ispizdija sam ga do bola. Moderacija je sve šta imaju. Pa neka im je.

P.S.- još sam u čudu,sad ću kliknit i.....vidi se odma moja poruka.
@bmwbiker-Brate,ludilo.Thx

ja sam riješio da te odmah skine s moderacije..zahvali se Vargu moderatoru koji te je odblokirao...Varg visi na chatu ako hoćete malo se zajebavat s njim

jebiga bar sam to mogao za tebe napravit..

ovo je odličan položaj za bannirane sa SFa...
dok sam bio u banani provodio sam vrijeme ovdje i mogu ti reć u sekciji "just in" sam dobivao takve informacije da nisam mogao vjerovat..ovdje se dečki stvarno ozbiljno bave s WN i to bez dlake na jeziku..ne ko one pičkice na SF..

Otvarajte teme..radite šta hoćete jer ovo je naš forum sada!!!

PS. brate radim sada po cijeli dan ..ako imaš volje mogli bi sutra popodne na piće...možemo zovnit "uju" i "wpf"...
__________________
Tomislav (Tom) Sunic is a Croatian author, former diplomat, and political theorist of the New Right.

In name of Christ.......fight against communist
 
Old March 2nd, 2009 #20
Ustasha no1
Junior Member
 
Ustasha no1's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Croatia
Posts: 7
Default

Quote:
Originally Posted by A.P.H. View Post
znam, ali je steta bila sto si bil sikaniran od cetnickih sovinista, te tako postal neaktivan, bas kad sam se ja reaktiviral (nakon stanke od nekih 2 godine), a takoder je tada doslo dosta novih i dobrih clanova poput kamerada batteringa; nazalost, jer smatram da si pridonjeo dosta svojim pisanjem...

ali te razumijem, meni je takoder puk'o film nakon "cistke" u prosincu, kad smo dobivali banane sakom i kapom...
Je stari moj,pun mi ih je bija kufer. Al isto sam Raciju napisa onaj PM. Popija san bananu iza toga,al'...isplatilo se
Posra sam i njega i O(r)mara i rod i porod.

Nego mene više pogodilo ono "nema Nacionalsocijalističkih avatara" i te jajarske šeme koje nisan očekiva od SF-a. Zato san radija pauzu,i ozbiljno promišlja da se uopče više tamo ne vračam. Ali...ka šta si reka,došlo je puno kvalitetnih ljudi i mora san doć i guštat kako raste naš dio SF-a.
 
Reply

Tags
foibe

Share


Thread
Display Modes


All times are GMT -5. The time now is 02:32 PM.
Page generated in 0.29450 seconds.