Vanguard News Network
VNN Media
VNN Digital Library
VNN Reader Mail
VNN Broadcasts

Old March 2nd, 2009 #21
bmwbiker
......................... .
 
bmwbiker's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Location: Split, Croatia
Posts: 2,357
Blog Entries: 3
Default

Quote:
Originally Posted by Ustasha no1 View Post
Je stari moj,pun mi ih je bija kufer. Al isto sam Raciju napisa onaj PM. Popija san bananu iza toga,al'...isplatilo se
Posra sam i njega i O(r)mara i rod i porod.

Nego mene više pogodilo ono "nema Nacionalsocijalističkih avatara" i te jajarske šeme koje nisan očekiva od SF-a. Zato san radija pauzu,i ozbiljno promišlja da se uopče više tamo ne vračam. Ali...ka šta si reka,došlo je puno kvalitetnih ljudi i mora san doć i guštat kako raste naš dio SF-a.

ha ha ha evo te!!!! kako si?
__________________
Tomislav (Tom) Sunic is a Croatian author, former diplomat, and political theorist of the New Right.

In name of Christ.......fight against communist
 
Old March 2nd, 2009 #22
Ustasha no1
Junior Member
 
Ustasha no1's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Croatia
Posts: 7
Default

Quote:
Originally Posted by bmwbiker View Post
nadam se da vam se forum sviđa i da možete opet uživati prave blagodati jednog normalnog istinskog nacističkog foruma
upoznat ćete ovdije dobre face..OK likove. a možete se i svađat s židovima i razno raznim debilima koji su u otvorenoj sekciji...obavezno isprobajte chat..odličan je

Još jedna stvar...na ovome forumu ima pičke ko salate, jebote na SF znam 3 pičke..jedna je definela četnička čistačica puški (prije pištolja) i jedna nedavno sam je upoznao a nju je kokošio Smokey....i neka baba od 100 godina
Istina Brate,ne volim bezmude a SF je posta takav.

A ovo za delfinelu---hahahahaaa

P.S.-za cugu. Sutra mi je malko zajebato,i ugusto sa vrimenom ali mogli bi prid kraj sedmice ako ti paše (ono,petak ili tako). Ja ću zovnit Wpf-a i Uju,a ako te ne smeta doće i jedan moj prika. Naš je od glave do pete samo ga triba malo aktivirat. Znaju ga WpF i Ujo. Luđak. Svidit će ti se,momčina prava.
Aj,pa mi javi da se znam organizirat.
 
Old March 2nd, 2009 #23
bmwbiker
......................... .
 
bmwbiker's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Location: Split, Croatia
Posts: 2,357
Blog Entries: 3
Default

Quote:
Originally Posted by Ustasha no1 View Post
Istina Brate,ne volim bezmude a SF je posta takav.

A ovo za delfinelu---hahahahaaa

P.S.-za cugu. Sutra mi je malko zajebato,i ugusto sa vrimenom ali mogli bi prid kraj sedmice ako ti paše (ono,petak ili tako). Ja ću zovnit Wpf-a i Uju,a ako te ne smeta doće i jedan moj prika. Naš je od glave do pete samo ga triba malo aktivirat. Znaju ga WpF i Ujo. Luđak. Svidit će ti se,momčina prava.
Aj,pa mi javi da se znam organizirat.
Ma ta definela je "posve" ha ha ha
teški luzeri...

PS: dogovoreno....malo provoda nebi bilo loše...
__________________
Tomislav (Tom) Sunic is a Croatian author, former diplomat, and political theorist of the New Right.

In name of Christ.......fight against communist
 
Old March 3rd, 2009 #24
bmwbiker
......................... .
 
bmwbiker's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Location: Split, Croatia
Posts: 2,357
Blog Entries: 3
Default

Đapić: Napustiti Afganistan dok ne uđemo u NATO Predsjednik HSP-a Anto Đapić konstatirao je da bi Hrvatska trebala povući vojnike iz Afganistana dok ne postane punopravna članica NATO-a



Na konvenciji HSP-a, na Zagrebačkom velesajmu, predsjednik stranke Anto Đapić konstatirao je da bi Hrvatska trebala povući svoje vojnike iz NATO-ove misije u Afganistanu ako do travnja ne postane punopravna članica Saveza.

Đapić se osvrnuo i na stavove svih hrvatskih stranaka koje se, kako kaže, zalažu za zaštitu nacionalnih interesa, ali ne specificiraju koji su to interesi.

- Ova Vlada, s dogmatskom demokracijom, zadnjih deset godina kao jedini interes postavlja ulazak Hrvatske u Europsku uniju, kao da će se naši problemi riješiti čim uđemo u europsku obitelj – rekao je Anto Đapić.

U svojemu se govoru dotaknuo i krize, a kao rješenje vidi prijenos novca iz banaka koje su u stranom vlasništvu u jedine dvije domaće banke, u Croatia banku i Hrvatsku poštansku banku.
__________________
Tomislav (Tom) Sunic is a Croatian author, former diplomat, and political theorist of the New Right.

In name of Christ.......fight against communist
 
Old March 3rd, 2009 #25
A.P.H.
Junior Member
 
A.P.H.'s Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 139
Default

Quote:
Originally Posted by bmwbiker View Post
Ma ta definela je "posve" ha ha ha
teški luzeri...

PS: dogovoreno....malo provoda nebi bilo loše...
salmonela je nedefiniranog spola, tj hermafrodit...
 
Old March 3rd, 2009 #26
A.P.H.
Junior Member
 
A.P.H.'s Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 139
Default

Quote:
Originally Posted by bmwbiker View Post
Đapić: Napustiti Afganistan dok ne uđemo u NATO Predsjednik HSP-a Anto Đapić konstatirao je da bi Hrvatska trebala povući vojnike iz Afganistana dok ne postane punopravna članica NATO-a



Na konvenciji HSP-a, na Zagrebačkom velesajmu, predsjednik stranke Anto Đapić konstatirao je da bi Hrvatska trebala povući svoje vojnike iz NATO-ove misije u Afganistanu ako do travnja ne postane punopravna članica Saveza.

Đapić se osvrnuo i na stavove svih hrvatskih stranaka koje se, kako kaže, zalažu za zaštitu nacionalnih interesa, ali ne specificiraju koji su to interesi.

- Ova Vlada, s dogmatskom demokracijom, zadnjih deset godina kao jedini interes postavlja ulazak Hrvatske u Europsku uniju, kao da će se naši problemi riješiti čim uđemo u europsku obitelj – rekao je Anto Đapić.

U svojemu se govoru dotaknuo i krize, a kao rješenje vidi prijenos novca iz banaka koje su u stranom vlasništvu u jedine dvije domaće banke, u Croatia banku i Hrvatsku poštansku banku.
debeli smrad i ekipu su razjebali tu stranku, nazalost...
a u petom mjesecu cemo moci promatrat kako ce potunuti poput titanica...
 
Old March 3rd, 2009 #27
joe_brzina
Junior Member
 
Join Date: Mar 2009
Location: Croatia
Posts: 7
Default

Koliko treba da te skinu sa moderacije?
 
Old March 3rd, 2009 #28
bmwbiker
......................... .
 
bmwbiker's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Location: Split, Croatia
Posts: 2,357
Blog Entries: 3
Default

Quote:
Originally Posted by A.P.H. View Post
debeli smrad i ekipu su razjebali tu stranku, nazalost...
a u petom mjesecu cemo moci promatrat kako ce potunuti poput titanica...
definitivno će potonit..ja ću glasat za Keruma i HDZ...

Keruma zato jer je tip koji ima lovu i boliga kurac za svima a opet je standardna seljačina koja želi da ga ljudi vole i obožavaju..pa prema tome on je stvarno pravi materijal za gradonačelnika jer će uvijek potezat za raju

HDZ zato što je HČSP se smotala s HSP i na kraju će bit pušiona...pa mi ostanu ti debili iz HDZ koji su ipak meni neke stvari ipak napravili...valja im vratiti uslugu
__________________
Tomislav (Tom) Sunic is a Croatian author, former diplomat, and political theorist of the New Right.

In name of Christ.......fight against communist
 
Old March 3rd, 2009 #29
A.P.H.
Junior Member
 
A.P.H.'s Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 139
Default

Quote:
Originally Posted by bmwbiker View Post


definitivno će potonit..ja ću glasat za Keruma i HDZ...

Keruma zato jer je tip koji ima lovu i boliga kurac za svima a opet je standardna seljačina koja želi da ga ljudi vole i obožavaju..pa prema tome on je stvarno pravi materijal za gradonačelnika jer će uvijek potezat za raju

HDZ zato što je HČSP se smotala s HSP i na kraju će bit pušiona...pa mi ostanu ti debili iz HDZ koji su ipak meni neke stvari ipak napravili...valja im vratiti uslugu
kerum...

sto se tice hcsp-a i splitskog hsp-a...
 
Old March 3rd, 2009 #30
bmwbiker
......................... .
 
bmwbiker's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Location: Split, Croatia
Posts: 2,357
Blog Entries: 3
Default

Quote:
Originally Posted by A.P.H. View Post
kerum...

sto se tice hcsp-a i splitskog hsp-a...
jednostavno je:

bolje Kerum koji ima love i koji pati samo od uvlačenja u guzicu..nego neki gladni siromašni knjiški moljac iz HDZ ili SDP koji bi samo gledao nakrasti se u kratkom roku....
__________________
Tomislav (Tom) Sunic is a Croatian author, former diplomat, and political theorist of the New Right.

In name of Christ.......fight against communist
 
Old March 3rd, 2009 #31
A.P.H.
Junior Member
 
A.P.H.'s Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 139
Default

Quote:
Originally Posted by bmwbiker View Post
jednostavno je:

bolje Kerum koji ima love i koji pati samo od uvlačenja u guzicu..nego neki gladni siromašni knjiški moljac iz HDZ ili SDP koji bi samo gledao nakrasti se u kratkom roku....
ma kuzim ja tebe... ali govno je govno bilo bogato ili siromasno...
 
Old March 3rd, 2009 #32
bmwbiker
......................... .
 
bmwbiker's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Location: Split, Croatia
Posts: 2,357
Blog Entries: 3
Default

Quote:
Originally Posted by A.P.H. View Post
ma kuzim ja tebe... ali govno je govno bilo bogato ili siromasno...

ja ga ne poznam osobno, no ljudi koji ga poznaju i do čijeg mišljenja mi je stalo, podržavaju Keruma...najviše zbog njegove jednostavnosti (inteligencije da ne komplicira stvari) te poštenja...možda ti se čini čudnim ali Kerum je pošten tip i vrlo mu je stalo da mu je obraz čist..ljudi misle kako je on nešto pokrao no to nije istina, on jest švercao (a šverc se u Dalmaciji baš i ne računa u neki grijeh) i tako zaradio prve sitne novce, no pravu lovu je namlatio kad se Prehrana počela raspadat (jer su tu trgovačku firmu radnici svojim krađama uništili) pa je Kerum brže bolje iznajmio najbolje dućane prehrane (sjećam se da su bila dva ili tri) te je ostavio radnike da rade....one koji su krali ispalio je a ostale je "disciplinirao"..ti su dućani zgrtali milijune i još je Kerum ucjenjivao proizvođače i iznuđivao nižu cijenu (to se i inače radi u trgovini) tako je Kerum u godinu dana počeo izgrađivati i ulagati diljem Dalmacije..
Kažem ti tip je čist...dosta je pomogao HV .. slao je svaki dan hranu i piće na teren vojsci...
A njega nevole jer je tip odlučan, nije pičkica, onako izgleda i miriše ko seljačina no u biti je dosta pametan i umije namirisat priliku...

No da sad jadni Kerum ne ispadne kao neki genije a to nije, iza njega stoji odličan tim direktora iz Prerade koji su i izgradili njegovo carstvo...i Kerumova seka koja je luđa od njega 178 puta
__________________
Tomislav (Tom) Sunic is a Croatian author, former diplomat, and political theorist of the New Right.

In name of Christ.......fight against communist
 
Old March 3rd, 2009 #33
A.P.H.
Junior Member
 
A.P.H.'s Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 139
Default

Quote:
Originally Posted by bmwbiker View Post
ja ga ne poznam osobno, no ljudi koji ga poznaju i do čijeg mišljenja mi je stalo, podržavaju Keruma...najviše zbog njegove jednostavnosti (inteligencije da ne komplicira stvari) te poštenja...možda ti se čini čudnim ali Kerum je pošten tip i vrlo mu je stalo da mu je obraz čist..ljudi misle kako je on nešto pokrao no to nije istina, on jest švercao (a šverc se u Dalmaciji baš i ne računa u neki grijeh) i tako zaradio prve sitne novce, no pravu lovu je namlatio kad se Prehrana počela raspadat (jer su tu trgovačku firmu radnici svojim krađama uništili) pa je Kerum brže bolje iznajmio najbolje dućane prehrane (sjećam se da su bila dva ili tri) te je ostavio radnike da rade....one koji su krali ispalio je a ostale je "disciplinirao"..ti su dućani zgrtali milijune i još je Kerum ucjenjivao proizvođače i iznuđivao nižu cijenu (to se i inače radi u trgovini) tako je Kerum u godinu dana počeo izgrađivati i ulagati diljem Dalmacije..
Kažem ti tip je čist...dosta je pomogao HV .. slao je svaki dan hranu i piće na teren vojsci...
A njega nevole jer je tip odlučan, nije pičkica, onako izgleda i miriše ko seljačina no u biti je dosta pametan i umije namirisat priliku...

No da sad jadni Kerum ne ispadne kao neki genije a to nije, iza njega stoji odličan tim direktora iz Prerade koji su i izgradili njegovo carstvo...i Kerumova seka koja je luđa od njega 178 puta
hmm...interesantno...
 
Old March 4th, 2009 #34
bmwbiker
......................... .
 
bmwbiker's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Location: Split, Croatia
Posts: 2,357
Blog Entries: 3
Default

NOVA GROBNICA U SLOVENIJI U rudniku leševi više od 300 Hrvata i Slovenaca Grobnica je bila hermetički zatvorena, a žrtve su najvjerojatnije ubijane plinom od svibnja do rujna 1945. Tijela su pronađena bez odjeće.



U Barbarinom Rovu u Hudoj Jami u Sloveniji otkriveni su posmrtni ostaci, a istraga je započela još prošle godine, piše 24ur. Pretpostavlja se da su to posmrtni ostaci više od stotinu ljudi, a stravično je mjesto posjetila i glavna državna tužiteljica Barbara Brezigar.

O masovnoj grobnici u rudniku još je 1990. godine pisao Roman Leljak. Od tada je prošlo već 19 godina, a grobnica je još uvijek zatvorena za javnost zbog kriminalističke istrage. Leljak je tvrdio kako istina o zločinu nikoga ne zanima. Upozoravao je da takvi zločini protiv čovječnosti ne mogu otići u zastaru. Osim toga, on je celjskom tužiteljstvu podnio kaznenu prijavu u kojoj je imenovao glavnog krivca – partizana Ričeka Antona Tonija, pripadnika 1. slovenske divizije narodne obrane. Prema njegovim tvrdnjama likvidacije su se odvijale od svibnja do rujna 1945. godine.

Slučaj nije riješen više od 60 godina


Zločini koji nikoga ne zanimaju
Roman Leljak 1990. godine pisao je knjigu o masovnim grobnicama i zločinima iz 1945. godine, a dokaze je pokušao prikupiti pred Barbarinim Rovom. Međutim, spriječila ga je policija, a htjeli su ga i optužiti za oskvrnuće grobnice. Ispitivali su ga cijelu noć.- To što sam vidjela je ono što čovjek može nazvati najstresnijim trenutkom u životu – rekla je tužiteljica Brezigar novinarima.

Dodala je kako je velik problem sama činjenica što se slučaj nije riješio više od 60 godina.

- Ne znam može li se pronaći krivce i jesu li još uopće živi – kaže Brezigar.

Vođa sektora za vojna groblja, Marko Štrovs, rekao je za Delo kako se u masovnoj grobnici u Hudoj Jami nalazi i do 300 posmrtnih ostataka.

Prije dvije godine mediji su pisali da je južna Slovenija masovna grobnica velikih razmjera, ali o jednom od najvećih holokausta u Europi nitko se nije službeno izjasnio.

Prema Štrovsovim riječima, zid Barbarinog Rova razbijen je u lipnju prošle godine.

- Rudari su ispraznili rov, a zatim naišli na još jedan betonski zid. Ponovno su ispraznili rov i naišli na još jedan zid iza kojeg je pronađena prva žrtva, koja je vjerojatno bila ubijena. Nakon toga rov je bio u duljini od deset metara zasut glinom – kaže Štrovs.

Rov je bio hermetički zatvoren

Navodi kako se cijela konstrukcija rova nije raspala jer je bila hermetički zatvorena. Tvrdi kako je vidljivo da su žrtve bile bez odjeće, a na sebi su imale samo cipele. Štrovs smatra kako su ljudi ubijeni plinom jer na mumificiranim tijelima nema vidljivih znakova nasilja ili rana od metaka. Kaže kako su žrtve većinom Slovenci, ali da ima i Hrvata.

Andreja Valič, direktorica Studijskog centra za narodno pravo, kaže kako je slučaj Huda Jama jedan od najgorih oblika nasilja komunističkog režima.

- Ovo je jedna od petnaest slovenskih Srebrenica - rekao je Jože Dežman, voditelj slovenske komisije za rješavanje pitanja skrivenih grobnica.
__________________
Tomislav (Tom) Sunic is a Croatian author, former diplomat, and political theorist of the New Right.

In name of Christ.......fight against communist
 
Old March 6th, 2009 #35
bmwbiker
......................... .
 
bmwbiker's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Location: Split, Croatia
Posts: 2,357
Blog Entries: 3
Default

Mesić: Hodak zna o svemu više nego o pravu Niti jedno odličje nemam zahvaljujući Tuđmanu. Hodak bi trebao znati da je zakon kazao da se moram odazvati Haagu, kaže Mesić.

Predsjednik Mesić još jednom se u Splitu osvrnuo na oduzimanje odličja generalu Vladimiru Zagorcu, Mirku Norcu i Tihomiru Blaškiću. Norcu i Blaškiću oduzimaju se na temelju pravomoćne sudske presude za ratne zločine, a Zagorcu zbog nepoštivanja hrvatskih zakona, javlja Glas Dalmacije. Mesić je oštro uzvratio i Zagorčevu odvjetniku Zvonimiru Hodaku koji je izjavio da je i Mesiću Franjo Tuđman trebao oduzeti odličja zbog svjedočenja na Haškom sudu.


Mesić je trebao ostati bez svih svojih odlikovanja kada je tajno svjedočio protiv hrvatskih generala u Haagu. Tada mu je predsjednik Tuđman trebao oduzeti odličja, ali nije i to je njegova velika pogreška.

Zvonimir Hodak- Niti jedno odličje nemam zahvaljujući Tuđmanu. Upitno je i njegovo poznavanje prava jer taj što mene proziva trebao bi znati da mora štititi zakon. Upravo je zakon kazao da se moram odazvati Tribunalu, a ti pravnici koji mene prozivaju za nepoštivanje prava, zna se koji su to, čini se, znaju o svemu više nego o pravu - zaključio je Mesić.

Na redu su struka i biznis

Predsjednik je istaknuo kako Hrvatska nije nadišla političke podjele, ali kada su u pitanju stvari od nacionalne važnosti, konsenzus postoji. Kako po pitanju Slovenije, tako i po pitanju gospodarske krize. Što se tiče graničnog sukoba sa Slovenijom rješenje vidi u međunarodnoj instanci, a za gospodarsku krizu treba dati vremena da prorade antirecesijske mjere hrvatske Vlade.

- Bilo je krajnje vrijeme da ih Vlada donese, ali koliko će biti učinkovite treba prepustiti struci i biznisu. Sada oni trebaju odigrati svoje - kazao je Mesić.

__________________
Tomislav (Tom) Sunic is a Croatian author, former diplomat, and political theorist of the New Right.

In name of Christ.......fight against communist
 
Old March 7th, 2009 #36
bmwbiker
......................... .
 
bmwbiker's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Location: Split, Croatia
Posts: 2,357
Blog Entries: 3
Default

Ne znam za ubojstva, ja sam tada bio gimnazijalac Fumić ne zna što se događalo 1945. godine, niti zna gdje je Huda jama, ali je svojevremeno tvrdio kako su se u Bleiburgu ljudi sami ubijali.

Prije nekoliko dana u Sloveniji je otkrivena masovna grobnica u kojoj je 300 do 400, a prema nekim procjenama i više od 1000, leševa Hrvata i Slovenaca, a nagađa se da bi moglo biti i drugih nacionalnosti bivše Jugoslavije. Točan broj tijela, te njihovi identiteti, vjerojatno će ostati nepoznati, jer su leševi, nabacani u Hudu jamu, zasuti vapnom, te je većina tijela u poodmaklom stadiju raspadanja.


Samo samoubojstva
Ivan Fumić je u nekoliko navrata optužio Crkvu da je sudjelovala, više ili manje, u pokolju u Jasenovcu, no gotovo potpuno poriče ubojstva na Bleiburgu, svojevremeno tvrdeći kako je na samom polju došlo samo do samoubojstva oko 20 ustaša.Iako se ne zna tko je točni krivac za ta ubojstava počinjena u Sloveniji 1945. godine, mediji krivnju bacaju na slovenske partizane, ali i na ostale pripadnike Narodnooslobodilačke borbe, nazivajući Hudu jamu jednom od "petnaest slovenskih Srebrenica", a sama ubojstva primjerom jednog od "najgorih oblika nasilja komunističkog režima".

"Ne znam što se tamo događalo..."

Zanimljivo je dakle stajalište jednog od članova Savjeta žrtava Jasenovca, Ivana Fumića, koji je na sva zvona prethodno objavljivao svoja stajališta o "samoubojstvima" na Bleiburgu i ubojstvima u Jasenovcu.

- Ja sam u svibnju 1945. godine bio učenik gimnazije, što se događalo prije toga ne znam. Ne znam gdje je Huda jama ni što se tamo događalo - rekao je Fumić, koji je prije tvrdio kako je bleiburško polje tek simbol završetka NOB-a, te kako su priče o masovnim grobnicama na tom području pretjerivanja.

Na groblju Bleiburg je zakopano, kako je istaknuo jednom prilikom, "20 ustaša koji su se sami ubili".

Ipak, Fumić je sklon prozivanju Katoličke crkve, odnosno njena okretanja od zločina počinjenih u Jasenovcu.

- Sam vrh Katoličke crkve zaobilazi Jasenovac, a posjećuje Bleiburg. Oni koji su nas zatvarali dobili su mirovine, dok se za nas nitko nije pobrinuo da nas se obešteti - rekao je Fumić jednom prilikom.

Dotaknuvši se Hude jame, predstavnik žrtava Jasenovca ponovno je spomenuo Crkvu.

- Sad je moderno pljuvati po Narodnooslobodilačkoj borbi, a veličati Stepinca i ustaše - osvrnuo se, još uvijek ne nudeći nikakav komentar za više od 300 leševa, ubijenih ili tupim predmetom ili metkom, koji su sporo umirali u hermetički zatvorenoj masovnoj grobnici.
__________________
Tomislav (Tom) Sunic is a Croatian author, former diplomat, and political theorist of the New Right.

In name of Christ.......fight against communist
 
Old March 8th, 2009 #37
bmwbiker
......................... .
 
bmwbiker's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Location: Split, Croatia
Posts: 2,357
Blog Entries: 3
Default

SRPSKI OBAVJEŠTAJCI: Hrvate će Haag šokirati koliko smo ih špijunirali Mnogi će se iznenaditi koliko je naša obavještajna služba bila uspješna u srpsko-hrvatskom špijunskom ratu, kaže srpski špijun.

Prioritet srpskih obavještajnih službi trenutno je Kosovo, ali i skupljanje dokumenata za protutužbu pred Međunarodnim sudom pravde protiv Hrvatske.

- Kad taj proces počne, mnogi će se iznenaditi koliko je naša obavještajna služba bila uspješna u srpsko-hrvatskom špijunskom ratu - rekao je za Press Online visoki dužnosnik srpske tajne službe.

Prisjetio se i kako su se Hrvati hvalili oko presretanja poziva, no naglašava da funkcija tajnih službi nije da se time hvale.

Dužnosnik tajne službe ne vjeruje da je Jovica Stanišić radio za tajnu službu te dodaje kako Beograd postaje središte špijunskog djelovanja u regiji, iako to ne znači da su sve akcije usmjerene protiv Srbije.


I mi plaćamo. Posebno dokumente o zločinima druge strane. Kupujemo kazete albanskih terorista, ali i raznu dokumentaciju iz ratova u bivšoj Jugoslaviji. Ali dobro, to ćete uskoro vidjeti

Srpski špijun- I mi kad želimo raditi u Italiji, pošaljemo ekipu u Beč, a ne izravno u Milano. Amerikance ovdje najviše zanimaju Rusi, dok je Rusima najvažnije sve oko NATO-a - objasnio je Pressov izvor. Kako izjavljuje, britanska služba najbolje je organizirana u Srbiji.

- Hrvati najviše rovare po Srbiji jer imaju najviše interesa - zaključio je dužnosnik tajne službe.

Prema njegovim tvrdnjama, CIA je u Srbiji najslabije organizirana.

Povjerljive informacije se dobivaju za stotinjak eura

- Nama je najvažnije da raskrinkamo špijunažu, da vidimo odakle cure informacije. Nakon toga se s državnim vrhom donosi odluka hoće li se tražiti ekstradicija, hoće li se špijun vrbovati za kontrašpijunažu ili se jednostavno cijela situacija iskoristi za kredit kad naši naprave glupost u njihovim zemljama - kaže obavještajac.

Ističe kako je velika zabluda da se oko špijunaže vrte milijuni jer se informacije mogu dobiti za stotinjak eura.

- I mi plaćamo, posebno dokumente o zločinima druge strane. Kupujemo kazete albanskih terorista, ali i raznu dokumentaciju iz ratova u bivšoj Jugoslaviji. Ali dobro, to ćete uskoro vidjeti - kaže dužnosnik srpske tajne službe.

Press je nakon razgovora sa srpskim obavještajcem pokušao komunicirati s dužnosnicima CIA-e u vezi slučaja Stanišić, ali je glasnogovornik te obavještajne službe odbio odgovoriti na pitanja.
__________________
Tomislav (Tom) Sunic is a Croatian author, former diplomat, and political theorist of the New Right.

In name of Christ.......fight against communist
 
Old March 10th, 2009 #38
bmwbiker
......................... .
 
bmwbiker's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Location: Split, Croatia
Posts: 2,357
Blog Entries: 3
Default

Hrvati se s razlogom boje za svoja radna mjesta Poslodavci imaju nekoliko opcija, a najlakša i prva krizna mjera u koju posežu je rezanje troškova otpuštanjem radnika.
Je li paničan strah od otkaza koji se širi Hrvatskom utemeljen na realnosti ili na neprepoznavanju prilika koje izazovi recesije postavljaju pred gospodarstvo, raspravljao je saborski Odbor za rad i socijalno partnerstvo na tematskoj sjednici pod nazivom „Otkazi - recesija ili prilika“. Predsjednik Odbora Boris Kunst uvodno je tematizirao podatke prema kojima se u javnosti lamentira o očekivanjima o 50.000 pa do 150.000 otkaza do kraja godine, dok istovremeno u Hrvatskoj radi 30.000 stranih radnika, a poslodavci tvrde da nam nedostaje milijun radnika koje trebamo uvesti u sljedećih deset godina. Kakva je u istinu situacija na tržištu rada ako se zna da je iz evidencije Hrvatskog zavoda za zapošljavanje protekle godine trećina brisana zbog toga što su odbili ponuđeni posao ili prekvalifikaciju ili se nisu redovno mjesečno javljali.

Rast nezaposlenosti

Prema statističkim podacima, naime, u razdoblju od rujna 2008. do veljače 2009. bilo je 5,5% manje nezaposlenih nego u istom razdoblju godinu dana ranije. U veljači ove godine prvi je puta od 2005. godine povećan broj nezaposlenih, i to u usporedbi sa siječnjem ove godine za 8530 osoba, a u usporedbi s veljačom 2008. za 2.730 osoba.


Saborski zastupnik HDZ-a Boris KunstPhoto Pixsell

- Apsurd je da je 9.922 otkaza u proteklih pola godine bilo u građevinarstvu, a tijekom 2008. godine izdano je 10.242 radne dozvole za strance u tom sektoru, što je pet puta više nego 2005. godine. Istovremeno u javnosti se spominju prognoze kako će do konca godine baš u građevinarstvu ostati bez posla 65.000 radnika. Kako je to moguće? Imamo li realne šanse za otvaranje novih radnih mjesta? – upitao je Kunst prisutne stručnjake i predstavnike sindikata, poslodavaca i vlade, koji se odgovarajući na to pitanje razlikuju. Ponajprije poslodavci od sindikata: prvi traže veću fleksibilnost radnih odnosa, drugim riječima da im se omogući brže i jeftinije davanje otkaza kako se poduzeća ne bi opterećivala i tim troškovima, dok sindikati traže veću odgovornost poslodavaca i upozoravaju da je izvor krize upravo SAD, zemlja sa najliberalnijim tržištem rada na svijetu.

- Na sceni imamo individualizaciju dobiti, a socijalizaciju gubitaka - stav je Krešimira Severa, predsjednika Nezavisnih hrvatskih sindikata.

Dobit individualna, gubitak socijalni

- Kad se radi s dobitkom zaslužan je poslodavac, nikada radnik, a kad se loše posluje onda cijelo društvo plaća. Brojke o povećanju nezaposlenih su katastrofalne, a paniku među radnicima poslodavci koriste kako bi ih dobili da pristanu raditi sve i svašta za manju plaću. Kad nas pitate je li ovo kriza ili prigoda, ja kažem da je prigoda da se napokon uredi naše gospodarstvo jer je ono zakržljalo. Najlakše je sad uštedjeti otpuštanjem radnika. Da je riječ o sustavnoj grešci pokazuje podatak da je trećina nezaposlenih mlađe od 29 godina, što znači da iz obrazovanja izravno proizvodimo nezaposlene. Žalosno je da se sedamdesetih i osamdesetih godina u Hrvatskoj deset puta više nego danas ulagalo u obrazovanje uz rad. Ova recesija je prilika za prenamjenu sredstava, na način da se investira u javne radove koji će dati radnu snagu hrvatskom gospodarstvu, a to je obrazovanje - zaključio je Sever.

Njegov kolegica iz Saveza samostalnih sindikata Hrvatske Ana Knežević misli da kriza za Hrvatsku mora biti prilika, a ona ju vidi u energetskoj strategiji i EU programima ruralnog razvoja Hrvatske, čime bi se smanjio broj onih koji dolaze u Zagreb tražeći posao.

Socijalno partnerstvo

Daleko dublje u ovu tematiku seže pogled nekadašnje direktorice HZZ-a, a danas Centra za politiku razvoja malih i srednjih poduzeća. Ona je podsjetila da smo nedavno bili u još goroj krizi kad je bilo 400.000 nezaposlenih, a bili smo u ratu.

- Iz tog razdoblja možemo izvući dvije važne poruke. Prva je da je glavni izvor nezaposlenosti bio zbog stečaja poduzeća i da ne možemo dozvoliti da danas ne činimo ništa ostavljajući poduzeća sama i bez pomoći. Govorim o našim najboljim poduzećima koja izvoze, ne o brodogradnji koja nije konkurentna. Druga je da su poduzeća i naslijedila prekomjernu zaposlenost. Poslodavci imaju nekoliko opcija, a najlakša i prva krizna mjera u koju posežu je rezanje troškova otpuštanjem radnika. Na to kao država ne možemo pristati i iz demografskih razloga jer će dovesti do gubitka radnih sposobnosti. To što smo devedesetih dozvolili da nam ljudi u najboljoj dobi ostanu dugo nezaposleni dovelo je do toga da nam danas nedostaju radnici, a u budućnost će nam nedostajati još i više - upozorila je Crnković Pozaić.

Stoga je preporučila da se poslodavci upute na alternativne politike, poput skraćenja radnog tjedna i smanjenje plaća, pledirajući da se vode bilateralni razgovori na sektorskim nivoima.


Novi nezaposleni
U razdoblju od rujna prošle do veljače ove godine izravno iz radnog odnosa u evidenciju nezaposlenih prijavila se 92.051 osoba, a najčešći razlozi prestanka rada tih osoba su istek ugovora na određeno vrijeme (46,3 posto), poslovno uvjetovani otkazi (23,5 posto), te prestanak rada na sezonskim poslovima (16,2 posto). - Država će u okviru svojih deset antirecesijskih mjera osigurati potpore za rješavanje krize, a sredstva koja krenu prema poduzećima ne smiju se trošiti netransparentno. Predlažem da se politika ne miješa u dogovore poslodavaca i sindikata, a i da im ne da novac za potpore dok ne postignu dogovor. Ovo je prilika da se socijalno partnerstvo dovede na dublju razinu - preporučila je sindikatima, poslodavcima i Vladi.

Smanjite profit

Sadašnja ravnateljica HZZ-a Ankica Paun Jarallah kazala je da je nezaposlenost u veljači 2008. porasla 1% u odnosu na veljaču 2008, a najviše u Osječko-baranjskoj i Sisačko-moslavačkoj županiji. Kad je riječ o SSS obrazovanju, najteže se zaposle osobe sa završenom gimnazijom i strukovnim školama ekonomskog i pravnog usmjerenja, a kod VSS-a teolozi, novinari, upravni pravnici, socijalni radnici i ekonomisti.

- Uvijek postoji mogućnost da profit ne bude dvocifren nego jednocifren da bismo sačuvali

Diskriminacija žena
Nezaposlenih je potkraj prošlog mjeseca bilo 262.821, od čega 160.374 žena. Prosječni broj nezaposlenih tijekom 2008. u Hrvatskom zavodu za zapošljavanje bio je 236 tisuća. radno mjesto - apelirala je na poslodavce napominjući da je i radnik spreman podnijeti određenu žrtvu da bi sačuvao svoje radno mjesto.

Predsjednik Hrvatske udruge poslodavaca na to je kazao kako davanje otkaza najveći stres za poslodavca.

- Nikada se ne piše o tome da je neko ministarstvo otpustilo deset radnika. Upravo sam jutros dobio elektroničku poruku da u Hrvatskoj ništa ne funkcionira dobro pa tako niti recesija. Međutim, ova je kriza najveća u posljednjih osamdeset godina u svijetu i nitko zapravo ne može prognozirati što će se događati. Teško je reći da li postoji mehanizam da ovo postane nova prilika. I Europska unija se bavi ovom temom u obliku fleksibilizacije radnog zakonodavstva. U nas se ne primjenjuju doneseni propisi, sudovi veoma dugo rješavaju radne sporove i to uglavnom u korist radnika – požalio se.

Premalo radnog stanovništva

Ispred Ministarstva gospodarstva, rada i socijalne skrbi sjednici je prisustvovala ravnateljica Inga Žic:

- Naša stopa nezaposlenosti u drugom polugodištu 2008. bila je niža nego u Europskoj uniji. Mislim zato da se ne bismo trebali jako brinuti zbog rasta nezaposlenosti, nego zbog kontinuirano niske stope zaposlenosti. Od 4,5 milijuna stanovnika samo1,6 milijun je radno angažiran. U budućnosti nam zato prijete visoki rashodi i niski fiskalni prihodi. Zato moramo čuvati svako radno mjesto, uz poticanje poslodavaca. Počet ćemo s nizom novih aktivnih mjera za posebno osjetljive skupine nezaposlenih – najavila je odgovarajući na upozorenje Gordane Sobol da su žene diskriminirane na tržištu rada i da će ova kriza njih najviše pogoditi
__________________
Tomislav (Tom) Sunic is a Croatian author, former diplomat, and political theorist of the New Right.

In name of Christ.......fight against communist
 
Old March 12th, 2009 #39
bmwbiker
......................... .
 
bmwbiker's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Location: Split, Croatia
Posts: 2,357
Blog Entries: 3
Default Kriminalne radnje dijele se na one od Cigana i od građana

Kriminalne radnje dijele se na one Roma i građana Vođenje statistike po nacionalnosti je štetno, posebice ako se nekog ističe ili uspoređuje s drugima u društvu, kazao je Furio Radin.


Među podacima iz pregleda sigurnosnih pokazatelja u 2008. godini Ministarstva unutarnjih poslova uz brojna kaznena djela kao što su ubojstva, silovanja i teške krađe, našla se tablica koja se odnosi na kaznena djela i prekršaje što su ih počinili Romi i koja su počinjena nad Romima.

Ta činjenica ne bi bila čudna da su i ostale brojke, izuzev onih koje se tiču azilanata i nezakonitih prelazaka državne granice, 'podebljane' nacionalnošću, rodom ili bojom, kao što je u ovom slučaju. Naime, nakon pobrojanih sigurnosnih pokazatelja po policijskim upravama i člancima zakona, na posljednje dvije stranice prekršaji i kaznena djela ponovljena su, no ovaj put s drugim subjektima, odnosno romskom nacionalnom manjinom.

Da sada vodimo posebne podatke o tome koja su kaznena djela počinili Srbi, Talijani ili Romi je nepotrebno, ali ne vidim ništa sporno u tome da se vode statistike o kaznenim djelima počinjenim nad manjinama, upravo zato da bi spriječili tu diskriminaciju i rasizam.Furio Radin
U naslovu ispred tabela navodi se kako su statistički podaci nastali u svezi s Nacionalnim programom za Rome, no zašto su oni izdvojeni na MUP-ovim stranicama nismo uspjeli saznati niti od onih koji su sudjelovali, odnosno sudjeluju u tom programu još od njegova početka. Kako nam je kazala Višnja Stanić Šajatović iz Uprave za inspekcijske i upravne poslove MUP-a RH, Nacionalni program za Rome jedna je od mjera koje poduzima Vlada, a tiče se zakona protiv rasne diskriminacije na kojem Hrvatska radi u suradnji s Ujedinjenim narodima.

Program za poboljšanje života Roma

Upravo zato, navodi Stanić, Vlada je donijela taj program i on se odnosi isključivo na Rome. Naime, program je, između ostalog, donesen kako bi se omogućilo poboljšanje uvjeta življenja Roma u Republici Hrvatskoj, te njihova brža i lakša integracija u društvo, a da se pritom očuvaju romske kulturološke posebnosti.

No, na pitanje zašto su se ti podaci našli u MUP-ovim statistikama nije znala odgovoriti, rekavši kako je to pitanje na koje odgovor treba dati ravnateljstvo policije. Međutim, s te smo adrese dobili gotovo identičan odgovor, ponovno bez objašnjenja zbog čega je ta nacionalna manjina izdvojena.

- Mi smo dužni te podatke dostavljati prema Vladi u sklopu nacionalnog programa, točnije dužni smo pratiti događanja unutar romskog društva, između ostalog i zbog 'Akcijskog plana desetljeća uključivanja Roma u društvo od 2005. do 2015. godine', a sukladno tome MUP poduzima mjere i rješava statistička pitanja - doznajemo iz ravnateljstva policije.

Furio Radin, predstavnik talijanske manjine u Saboru i predsjednik Kluba nacionalnih manjina, otkrio nam je kako nije siguran da Nacionalni program traži takve statistike, no tvrdi, one, ako se koriste u pametne svrhe, ne moraju nužno biti loše.

'Isticanje manjina kao počinitelja kaznenih djela vodi ka predrasudama'

- Ne vidim ništa sporno da se vode podaci o tome koja su kaznena djela počinjena nad nacionalnim manjinama kako bi se u tom slučaju borilo za ljudske prava ili protiv diskriminacije, no ako se ističe jedna manjina i samo kaznena djela koja su oni počinili, to je onda štetno i vodi ka predrasudama. Inače, Romi su diskriminirani svugdje u Europi. Vođenje statistike po nacionalnosti je štetno, pogotovo ako ćemo uspoređivati naci

Nacionalni program za Rome donesen je kako bi se omogućilo poboljšanje uvjeta življenja Roma u Republici Hrvatskoj, te njihova brža i lakša integracija u društvo, a da se pritom očuvaju romske kulturološke posebnosti. onalne manjine i Hrvate, pa tko je počinio više kaznenih djela – kazao je Radin.

Također, dodaje, činjenica da se prati kršenje zakona ne mora nužno biti kršenje ljudskih prava, odnosno povezivanje Roma s određenim kaznenim djelima, ukoliko će ono služiti unapređenju toga djela društva, odnosno socijalizaciji romske manjine. No, navodi Radin, njihovo bi isticanje u suprotnom dovelo do diskriminacije i rasizma.

- Da sada vodimo podatke koja su kaznena djela počinili Srbi, Talijani ili Romi, to bi bilo nepotrebno, ali ponavljam, ne vidim ništa sporno u tome da se vode statistike o kaznenim djelima počinjenim nad manjinama, upravo zato da bi spriječili tu diskriminaciju i rasizam, a ove statistike o djelima koja su počinili Romi po meni su nepotrebna - zaključio je Radin i dodao da je Odbor za ljudska prava i prava nacionalnih manjina svojedobno zatražio analizu kriminalnih radnji počinjenih nad Srbima i to kako bi se učinilo potrebno za zaštitu njihovih ljudskih prava.
__________________
Tomislav (Tom) Sunic is a Croatian author, former diplomat, and political theorist of the New Right.

In name of Christ.......fight against communist
 
Old March 11th, 2011 #40
bmwbiker
......................... .
 
bmwbiker's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Location: Split, Croatia
Posts: 2,357
Blog Entries: 3
Default

Quote:
Originally Posted by Ustasha no1 View Post
Istina Brate,ne volim bezmude a SF je posta takav.

A ovo za delfinelu---hahahahaaa

P.S.-za cugu. Sutra mi je malko zajebato,i ugusto sa vrimenom ali mogli bi prid kraj sedmice ako ti paše (ono,petak ili tako). Ja ću zovnit Wpf-a i Uju,a ako te ne smeta doće i jedan moj prika. Naš je od glave do pete samo ga triba malo aktivirat. Znaju ga WpF i Ujo. Luđak. Svidit će ti se,momčina prava.
Aj,pa mi javi da se znam organizirat.
Aj doleti ptico na forum i ostavi koji post..jebo te kung-fu
__________________
Tomislav (Tom) Sunic is a Croatian author, former diplomat, and political theorist of the New Right.

In name of Christ.......fight against communist
 
Reply

Tags
foibe

Share


Thread
Display Modes


All times are GMT -5. The time now is 02:58 PM.
Page generated in 0.17867 seconds.